fbpx
Przejdź do treści

Dodatkowa sesja egzaminacyjna i wykaz aktów prawnych na grudzień

  Dodatkowy egzamin w lutym

  Izba architektów zaskoczyła nas w tym tygodniu ogłoszeniem dodatkowej sesji egzaminacyjnej. Przypomnę, z powodu pandemii sesja czerwcowa została przełożona na wrzesień. I to właśnie jedynie osoby, które we wrześniu nie zdały części pisemnej lub ustnej, mogą ponownie przystąpić do egzaminu 19 lutego 2021 r.

  Nie mogą do egzaminu w tym terminie przystąpić osoby, które nie zdały egzaminu we wcześniejszych sesjach, ale jednocześnie odpuściły termin wrześniowy. Nie mogą wtedy zdawać również nowi kandydaci.

  Wnioski o przystąpienie do egzaminu można składać do 19 listopada 2020 r.
  Ważna informacja jest również taka, że osoby, którym nie uda się zdać egzaminu w grudniu nie będą mogły przystąpić do poprawki w lutym, a dopiero w czerwcu.

  Kolejne zaplanowane terminy egzaminów to 4 grudnia 2020 r. oraz 11 czerwca 2021 r.

  Wykaz aktów prawnych na grudniowy egzamin

  Izba Architektów opublikowała wykaz aktów prawnych wymaganych do grudniowego egzaminu na uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej. Lista obejmuje 57 pozycji i nie jest szczególnym zaskoczeniem – zmiany na tej liście od lat bywają jedynie kosmetyczne.

  Najważniejsze jest natomiast to, że kandydatów obowiązuje znajomość aktów prawnych aktualnych na dzień 30 września 2020 r. Oznacza to, że na egzaminie wymagana jest znajomość znowelizowanego 19 września Prawa budowlanego.

  Cały wykaz aktów prawnych wymaganych na egzaminie znajdziesz na stronie Izby Architektów.

  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x