fbpx
Przejdź do treści

Nowy regulamin postępowania kwalifikacyjnego w Izbie Architektów

  Izba Architektów uchwaliła nowy regulamin postępowania kwalifikacyjnego. Regulamin obowiązywać będzie od sesji grudniowej 2022 r.

  Co się zmienia w regulaminie?

  Nowy regulamin postępowania kwalifikacyjnego nie wprowadza drastycznych zmian. Wydaje się, że uszczegóławia on poprzedni regulamin, który pozostawiał pole do interpretacji komisjom okręgowym, przez co kandydaci uzyskiwali różne informacje w swoich okręgach.  

  Najważniejsze informacje?

  Obecnie do wniosku dołączyć trzeba będzie dwa wybrane projekty, jednak dotyczące różnych obiektów o różnych funkcjach. Nie można już zatem dołączyć dwóch projektów domów, co często się zdarzało.

  Prace projektowe, które należy dołączyć, zdefiniowane zostały jako kopie części architektonicznej projektów budowlanych, poświadczone przez osobę kierującą praktyką projektową.

  Nie jest istotny także rodzaj umowy, na której pracuje kandydat podczas odbywania praktyki projektowej oraz tej na budowie. Obie te praktyki mogą odbywać się w tym samym czasie. Za jeden rok praktyki uznaje się 52 tygodnie liczone jako 5 dni po 8 godzin dziennie.

  W regulaminie postępowania kwalifikacyjnego opisany jest przebieg egzaminu – dokładna liczba pytań na egzaminie pisemnym oraz ustnym, czas trwania każdej części egzaminu oraz określenie z których aktów prawnych są pytania.

  Więcej informacji

  Po więcej szczegółów odsyłam bezpośrednio do regulaminu postępowania kwalifikacyjnego dostępnego na stronie Izby.

  Nowy regulamin
  Nowy regulamin wraz z zał
  ącznikami

  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x