fbpx
Przejdź do treści

O jakie uprawnienia w specjalności architektonicznej mogę się ubiegać?

Osoby, które ukończyły kierunek studiów w zakresie budownictwa, uznany za kierunek pokrewny dla architektury, także mogą ubiegać się o niektóre uprawnienia w specjalności architektonicznej.

Po ukończeniu studiów drugiego stopnia na kierunku budownictwo można ubiegać się o uprawnienia w specjalności architektonicznej:
do projektowania w ograniczonym zakresie – konieczne jest wtedy odbycie rocznej praktyki przy sporządzaniu projektów oraz rocznej praktyki na budowie;
do kierowania robotami budowlanymi w ograniczonym zakresie – konieczne jest wtedy odbycie półtora roku praktyki na budowie;
do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w ograniczonym zakresie – konieczne jest wtedy odbycie rocznej praktyki przy sporządzaniu projektów oraz półtorarocznej praktyki na budowie.

Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia na kierunku budownictwo można ubiegać się o uprawnienia w specjalności architektonicznej:
do kierowania robotami budowlanymi w ograniczonym zakresie – konieczne jest wtedy odbycie trzech lat praktyki na budowie.


Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wygląda cały proces ubiegania się o uprawnienia zajrzyj do przewodnika. Po więcej informacji sięgnij także do Prawa Budowlanego oraz Rozporządzenia w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.